24.09.2019, Lucie Androvičová

Rozumíme si?

Vzhledem k tomu, že se naše Mateřská škola Pastelka zapojila do výzvy „Šablony pro MŠ a ZŠ I“, která byla vyhlášena Řídícím orgánem Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, rozhodli jsme se zrealizovat projekt pod názvem „Rozumíme si?“. Tímto bychom vám tento projektem chtěli představit.

Projekt je realizován od listopadu 2016 a bude probíhat do listopadu 2018. Tedy celé dva roky.

Cílem tohoto projektu je v prvé řadě osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů a jejich další vzdělávání v oblastech: čtenářská pregramotnost, matematická pregramotnost a inkluze.

Dále je tento projekt zaměřen na specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ.

Nedílnou součástí tohoto projektu je také sdílení zkušeností pedagogů z různých mateřských škol prostřednictvím vzájemných návštěv, které budou realizovány vždy na jaře téhož roku.

V neposlední řadě je projekt zaměřen taktéž na podporu spolupráce s rodiči dětí v MŠ. V rámci naplnění tohoto cíle budou uspořádána odborně zaměřená tematická setkávání s rodiči dětí v MŠ. O probíhajících setkáních budete vždy včas srozuměni.

Projekt byl již ukončen.